www.skalnicky.cz Zpět na úvodní stránku
 
Výstavy a akce
Zajímavé rostliny
Pro
začátečníky
Skalky pro inspiraci
Bude Vás zajímat...
Ze světa hor
Adresy pěstitelů
Informace o klubech

Klub skalničkářů Pardubice

Klub byl založen v r. 1976. Bohužel, ze zakládajících členů už nepříliš zbylo. Jsme klub malý. K dnešnímu dni je nás už jen 20 členů z celého pardubického a královéhradeckého kraje. Členský příspěvek se již neplatí.
Zájezdy byly ukončeny pro malý zájem účastníků. Výstavy z technických důvodů zatím nepořádáme. Především ubyli vystavovatelé, a ti, co zbyli, nemají možnost dopravy exponátů a výpěstků. Zůstali jsme proto jen volným sdružením, které pořádá přednášky s promítáním fotografií.
Přednášky - Každoročně uskutečňujeme dvě v předjarním období a tři na podzim. Témata jsou věnována pěstování skalniček nebo s ukázkami jak rostou v přírodě v nejrůznějších pohořích světa. Vstup je volný a možný i pro nečleny klubu.
Přednášky, jakož i přátelská setkání (výroční schůze) klubu, se nově konají v Kašparově sále, Krajského úřadu v Pardubicích.
Bohužel, v roce 2020 byly z důvodu pandemie přednášky přerušeny a vzhledem k současné situaci pro letošek (2021) nevíme, kdy opět budou, protože z přednášejícího sálu je očkovací centrum. Podle vývoje pandemie jsou termíny přednášek pro letošní rok zatím neznámy.
Bližší informace na e-mail: jarmila.pleskotova@centrum.cz nebo na ODEHNAL.JIRI@seznam.cz případně na tel.č.: 606 472 281
Přihlásit se za člena klubu, nebo se o tom informovat, je možno buď mailem při kterékoliv přednášce, a to u předsedkyně klubu na adrese: Jarmila Pleskotová, Milheimova 765, 530 02 Pardubice;


Obsah a design: © Martin Pilný
19922