www.skalnicky.cz Zpět na úvodní stránku
 
Výstavy a akce
Zajímavé rostliny
Pro
začátečníky
Skalky pro inspiraci
Bude Vás zajímat...
Ze světa hor
Adresy pěstitelů
Informace o klubech

Adonis - Klub skalničkářů Ostrava

Náš klub pěstitelů skalniček byl založen skupinou nadšenců v roce 1974 a patří mezi nejstarší v České republice

 

Náš klub pěstitelů skalniček byl založen skupinou nadšenců v roce 1974 a patří mezi nejstarší v České republice.

Během své existence klub založil vlastní skalku, pořádal výstavy, přednášky, zájezdy a několikrát také měnil své působiště.Velké stěhování jsme zažili v roce 2004, kdy jsme byli nuceni přemístit nejen místo našich schůzek, ale i celou skalku. Poslední stěhování jsme zažili na konci roku 2012.

Naše nové sídlo je nyní ve Středisku přírodovědců v ulici Čkalovova č.10/1881 v Ostravě-Porubě.V krásném, velkém sále se konají i naše přednášky a schůzky, a to vždy první pátek v měsíci od 16 do 18 hodin a rádi zde přivítáme hosty i každého nového člena, kterého mezi sebe přijmeme rádi. Informace na: www.skalnickyostrava.netstranky.cz

 

Hlavní činnost klubu:

 

Přednášky – schůzky s přednáškami a promítáním se konají v období od října do května, každý první pátek v měsíci, od 16 do 18 hodin ve Středisku přírodovědců v ulici Čkalovova č.10/1881 v Ostravě-Porubě.
Témata přednášek jsou zaměřena na ukázky skalek pěstitelů z ČR i jiných zemí, na rady k pěstování a množení rostlin, cestopisy z celého světa. Přednášky bývají doplněny promítáním fotografií. Přednášek se mohou zúčastnit i nečlenové. POZOR, schůzky nejsou v průběhu letních prázdnin - v červenci a srpnu.

 

Zájezdy – klub pořádá každým rokem zájezdy na skalky známých pěstitelů v ČR, do Polska i na Slovensko, a nejen tam. Zájemci se mohou informovat u jednatele nebo předsedy klubu (viz níže). Při zájezdech na skalky a do sbírek pěstitelů bývá možný i nákup nových rostlin.

Někteří naši členové každoročně vyjíždějí i do vzdálených pohoří a vždy přibírají i další členy klubu do skupin, pokud mají zájem.

 

Výstavy – klub Adonis pořádá každoročně výstavy (viz přehled na stránce Výstavy), nyní nově ve Středisku přírodovědců v ulici Čkalovova č.10/1881 v Ostravě-Porubě Na všech výstavách mají návštěvníci možnost spatřit plno zajímavých, málo známých rostlin, poučit se o jejich pěstování a mnoho si jich také zakoupit. Členové klubu mají možnost se pochlubit svými pěstitelskými úspěchy, ale i prodat své přebytky a získat tak prostředky na provozování svého náročného koníčka. Ostravské výstavy jsou pověstné přijatelnými cenami za rostliny.

 

Zpravodaj klubu – je vydáván zdarma pro členy klubu. Zpravodaj také poskytuje rady a informace o pěstování důležitých rodů rostlin, o dění ve skalničkářském světě i informace o dění v klubu.

 

Členský roční příspěvek v klubu je 100 Kč. Z příspěvků jsou hrazeny náklady na různou činnost klubu, zvláště pak přednášky a výstavy. Aktuálně se o činnosti dovíte vždy na některé z přednášek.

 

Vedení klubu:

            Adresa klubu: ADONIS, Středisko přírodovědců, Čkalovova č.10/1881, Ostrava-Poruba (web střediska www.svc-korunka.cz)

            Předseda: Mgr. Milan Sembol, Opavská 1136, 708 00 OSTRAVA-Poruba

                             telefon: 775 942 148          e-mail: kembi@volny.cz

            Jednatel:  Lubomír Forgač, Rudé armády 425, 739 21 PASKOV

                            Aktuální informace z Klubu ADONIS v Ostravě získáte na webu: www.skalnickyostrava.netstranky.cz
Dear Foreigne friends.

 

Our Ostrava Alpine club ADONIS invites You to visit us!

During Your visit of Czech Republic You can visit our region – Northern Moravia and Ostrava City. We can prepare for You some visits of Alpinums and Gardens of our members. In April and Mai we have 3 shows of plants (see above Výstavy) where You can see many attractive plants and buy them too.

Of course we can recommend You some next interesting places here- Arboretums, Botanic gardens, mountains, golf or horse coursies, castles or swimming in nature. Spend Your holiday in the middle of nice Alpinums Gardens, and Czech nature!!