-->
www.skalnicky.cz Zpět na úvodní stránku
 
Výstavy a akce
Zajímavé rostliny
Pro
začátečníky
Skalky pro inspiraci
Bude Vás zajímat...
Ze světa hor
Adresy pěstitelů
Informace o klubech

Výstavy a akce

v České a Slovenské republice
v roce 2023

Údaje jsou zařazovány podle postupně přicházejících informací od pořadatelů a v pořadí podle termínu konání.
Je dobré tuto stránku průběžně sledovat, neboť pořadatelé údaje oficiálně sdělují ve chvíli, kdy znají definitivní termíny. To pak bude na této stránce obratem zveřejněno. Věřme, že v letošním roce bude situace výstavám přát.

SKALKA nad Váhom
22.4. 2023

Klub skalničkárov Trenčín v spolupráci s Obecným úradom v Skalke nad Váhom letos nebude mít výstavu, ale pozýva vás alespoň na Burzu skalničiek, ihličňanov, sukulentov, kaktusov a bonsají , ktorá sa bude konať u kultúrneho domu v Skalke nad Váhom, a to od 8.00 do 12.00 hod.
V ponuke výpestky členov klubu, skalničky, sukulenty, ihličňany, kaktusy ...
V prípade záujmu o predaj prebytkov z vlastnej záhrady sa kontaktujte na tel. č. 0903 443 973. Dalšie informácie získate na palo.klacman@gmail.com alebo na našom facebooku: http://www.facebook.com/skalnicky.tn/

BRATISLAVA
28.4. až 30.4.2023

OZ Klub skalničkárov Bratislava poriada výstavu skalničiek v Botanickej záhrade UK Bratislava, Botanická 3, a to denne od 9.00 h až 18.00 h. Výstava je spojená s poradenstvom a predajom skalničiek a drevín vhodných do skaliek.
Na výstavu se dostanete s MHD električkami č. 4 a 9; autobusy č.29 a 32. Parkovanie je pred botanickou záhradou. Ďalšie informácie na www.zahrady-skalky.sk.

PLZEŇ
4.5. až 12.5.2023


Alpinum klub Plzeň z.s. vás zve na tradiční výstavu Jaro v alpinu 2023, a to vždy od 9 do 19 hodin, tradičně v zahradě gymnázia v Plzni, na Mikulášském náměstí. Výstava bude spojena s prodejem skalniček a okrasných dřevin. V sobotu 13. 5. 2023 od 9 do 12 hodin bude probíhat ještě prodej, výstava však již bude ukončena. Do prodeje bude tento den vstup zdarma.
Další informace na webu plzeňských skalničkářů: www.skalnicky-plzen.cz.


ŽILINA - Budatín
5.5. - 7.5.2023


OZ Malá Fatra Žilina vás pozýva na výstavu "JARNÁ KRÁSA" v areáli Budatínskeho hradu, Topoľová 1, Žilina. Otvorené denne od 9 do 18 hod. Dňa 7.5. len do 16 hod.
Z bohatého programu: výstava a predaj skalničiek, bonsajov, kaktusov a iných sukulentov, tillandsií, mäsožravých rastlín, orchideí a o veĺa viac. Poradenstvo v oblasti skalničiek a minidrevín a mnoha rastlín.
Prednášky a kultúrny program.
Ďalšie informácie na: www.ozmalafatra.sk. Prípadné otázky zasielajte na e-mail: veronikaa@centrum.sk.

PRAHA
10.5. až 26.5.2023

Klub skalničkářů Praha pořádá 52. májovou výstavu skalniček, hajních rostlin, rododendronů a jiných často vzácných druhů rostlin, a to ve výstavní zahradě u kostela sv.Jana Nepomuckého Na Skalce na Karlově náměstí - Moráni (vedle Faustova domu) v Praze. Otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Na výstavě bude i tradiční podej rostlin.
Spojení: metro B - Karlovo náměstí, nebo tramvaje číslo 2, 3, 7, 10, 16, 18, 24 - stanice Karlovo náměstí - Moráň.

KARLOVY VARY - Dvory
12.5. až 14.5.2023

Klub skalničkářů Erica, o.s. NEJDEK, zve své příznivce do Karlových Varů, na tradiční výstavu skalniček, konifer, bonsají, kaktusů a sukulentů i jiných okrasných a užitkových rostlin. Výstava je spojena s prodejem rostlin za přátelské ceny a stejně tak přátelskou poradenskou službou. Otevřeno v uvedené dny od 9 do 18 hodin, v neděli 14.5. pouze do 12 hodin.
Výstava se koná na tradičním místě pod dálničním mostem u OD TESCO Karlovy Vary - Dvory. Parkování bez problémů. K dopravě na výstavu lze použít MHD č. 22.
Zájemci o členství v našem klubu, budou upřímně vítáni. Další informace na stránkách www.erica-nejdek-skalnickari.cz.

PRAHA
4.9. - 15.9.2023

Tradiční podzimní výstava skalniček spojená s prodejem rostlin, ve výstavním areálu vedle Faustova domu u kostela sv.Jana Nepomuckého na Karlově náměstí - Moráni v Praze.
Spojení: metro B - stanice Karlovo náměstí, nebo tramvaje č.:2, 3, 7, 10, 16, 18, 24 - stanice Karlovo náměstí - Moráň. S ohledem na neustálé změny v pražské dopravě si spojení raději aktuálně ověřte.
Otevřeno denně od 9 do 18 hodin, včetně sobot, nedělí a svátků.Výstavu pořádá Klub skalničkářů Praha, který Vám zároveň nabízí možnost členství v největším českém skalničkářském klubu.

O DALŠÍCH AKCÍCH BUDETE PRŮBĚŽNĚ INFORMOVÁNI, JAKMILE BUDOU DOCHÁZET ÚDAJE OD POŘADATELŮ.
Redakce těchto www stránek nebere odpovědnost za údaje zde uvedené, neboť vychází jen z informací dodaných pořadateli. Ti by pak měli redakci informovat o případných změnách.

Pokud sami chcete o některé akci napsat, využijte e-mail adresu: skalnicky@centrum.cz
případně telefonní číslo 603 314 292.
Děkujeme.
Pro zajímavost - počet vstupů na tuto stránku od 17.3. 2000 do 31.12.2012 byl : 1 324 803.
Tedy za dvanáct let to bylo hodně přes milión "návštěv" zájemců o výstavy skalniček v Česku a na Slovensku. To je velmi potěšující, že je takový zájem o skalničky u nás.

Obsah a design: © Martin Pilný
Počet přístupů: Tuto stránku vidělo již: 198645 návštěvníků.