www.skalnicky.cz Zpět na úvodní stránku
 
Výstavy a akce
Zajímavé rostliny
Pro
začátečníky
Skalky pro inspiraci
Bude Vás zajímat...
Ze světa hor
Adresy pěstitelů
Informace o klubech

Výstavy a akce

v České a Slovenské republice
v roce 2024

Údaje jsou zařazovány podle postupně přicházejících informací od pořadatelů a v pořadí podle termínu konání.
Je dobré tuto stránku průběžně sledovat, neboť pořadatelé údaje oficiálně sdělují ve chvíli, kdy znají definitivní termíny. To je pak na této stránce obratem zveřejněno. Věřme, že v letošním roce bude situace výstavám přát.

PRAHA
17.3. až 22.3.2024

Klub skalničkářů Praha pořádá tradiční jarní výstavu raných druhů skalniček, zvláště lomikamenů a cibulovin
, a to ve výstavní zahradě u kostela sv.Jana Nepomuckého Na Skalce na Karlově náměstí - Moráni (vedle Faustova domu) v Praze. Otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Na výstavě bude i obvyklý prodej rostlin.
Spojení: metro B - Karlovo náměstí, nebo tramvaje číslo 2, 3, 7, 10, 16, 18, 24 - stanice Karlovo náměstí - Moráň.
S ohledem na neustálé změny v pražské dopravě si spojení raději aktuálně ověřte.
Další informace získáte na stránkách www.skalnickari.cz


OSTRAVA
11.4. až 12.4.2024


Klub skalničkářů ADONIS v Ostravě, vás zve na jarní výstavu skalniček, spojenou tradičně s burzou rostlin. Výstava se koná ve Středisku přírodovědců KORUNKA,ul.Čkalovova 10, Ostrava - Poruba a bude otevřena po oba dny od 9°° do 17°° hodin. Jste upřímně zváni.
Další informace na webu klubu ADONIS: www.skalnickyostrava.netstranky.cz.


BRATISLAVA
26.4. až 28.4.2024

Klub skalničkárov Bratislava v spolupráci s Botanickou záhradou poriada výstavu skalničiek v Botanickej záhrade UK Bratislava, Botanická 3, a to denne od 9.00 h až 18.00 h. Výstava je spojená s poradenstvom a predajom skalničiek a drevín vhodných do skaliek.
Na výstavu se dostanete s MHD električkami č. 4 a 9; autobusy č.29 a 32. Parkovanie je pred botanickou záhradou. Ďalšie informácie na www.zahrady-skalky.sk.


SKALKA nad Váhom
4.5. 2024

Klub skalničkárov Trenčín v spolupráci s Obecným úradom v Skalke nad Váhom oznamuje všetkým obdivovateľom, pestovateľom a zberateľom zaujímavých a kvalitných rastlín, že dňa 4.5.2024 v čase od 08.00 do 16.00 hod. sa bude konať v Skalke nad Váhom burza rastlín. Na burze bude možné zakúpiť skalničky, trvalky, ihličnany, kaktusy, bonsaje, mäsožravky, liečivky, letničky, citrusy, palmy, agave a mnoho ďalších rastlín od pestovateľov. Účasť na burze okrem iných prisľúbil najväčší pestovateľ skalničiek na Slovensku p. Roth http://www.alpinum.sk/ , ako aj najväčší pestovateľ kaktusov v SR p. Beliančin zo Žiliny a do tretice najväčší pestovateľ citrusov, paliem, agave atd. pán Milan Král http://slovenske-tropy.sk/. O účasti ďalších významných pestovateľov rokujeme. V prípade záujmu o predaj vlastných rastlín nás kontaktujte na tel. č. +421903443973. Informácie o konaní burzy budeme postupne upresňovať.
Dalšie informácie získate na palo.klacman@gmail.com alebo na našom facebooku: http://www.facebook.com/skalnicky.tn/


PLZEŇ
burza - 2.5. až 10.5.2024


Alpinum klub Plzeň vás zve na Alpinkářskou burzu pořádánou u gymnázia na Mikulášském náměstí v Plzni. Burza bude probíhat vždy od 9. do 19. hodin . Burza je pro skalničkáře, kteří si vždy na výstavách mohli koupit i rostliny a letos by nemohli. Klasická výstava v parku u gymnázia se letos nemůže konat, protože zde pracují stavbaři a ze zahrady je staveniště.

Další informace na webu plzeňských skalničkářů: www.skalnicky-plzen.cz.


OLOMOUC
9.5. až 11.5.2024

Spolek přátel skalniček a bonsají PROTĚŽ v Olomouci vás zve na výstavu skalniček a bonsají, která se uskuteční v areálu Slovanského gymnázia na Pasteurově ulici (u OD Senimo) v Olomouci. Výstava bude otevřena od 8.00 do 18.00 hodin, 11.5. jen od 8.00 do 12.00 hodin. Součástí výstavy bude i prodej rostlin. Vstupné je dobrovolné.


ZLÍN
10.5. až 11.5.2024

Klub skalkařů ve Zlíně vás zve na výstavu skalniček , která se uskuteční u Domova mládeže nedaleko náměstí T.G.Masaryka. Výstava bude otevřena po oba dny od 9.00 do 18.00 hodin. Součástí výstavy bude i prodej rostlin.
Další informace v aktualitách webu klubu www.skalkarizlin.8u.cz.


KARLOVY VARY - Dvory
10.5. až 12.5.2024

Klub skalničkářů Erica, o.s. NEJDEK, zve své příznivce do Karlových Varů, na tradiční výstavu skalniček, konifer, bonsají, kaktusů a sukulentů i jiných okrasných a užitkových rostlin. Výstava je spojena s prodejem rostlin za přátelské ceny a stejně tak přátelskou poradenskou službou. Otevřeno v uvedené dny od 9 do 18 hodin, v neděli 12.5. pouze do 12 hodin.
Výstava se koná na tradičním místě pod dálničním mostem u OD TESCO Karlovy Vary - Dvory. Parkování bez problémů. K dopravě na výstavu lze použít MHD č. 22.
Zájemci o členství v našem klubu, budou upřímně vítáni. Další informace na stránkách www.erica-nejdek-skalnickari.cz.


PRAHA
8.5. až 24.5.2024

Klub skalničkářů Praha pořádá tradiční 54. májovou výstavu skalniček, hajních rostlin, rododendronů a jiných často vzácných druhů rostlin, a to ve výstavní zahradě u kostela sv.Jana Nepomuckého Na Skalce na Karlově náměstí - Moráni (vedle Faustova domu) v Praze. Otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Na výstavě bude i tradiční podej rostlin.
Spojení: metro B - Karlovo náměstí, nebo tramvaje číslo 2, 3, 7, 10, 16, 18, 24 - stanice Karlovo náměstí - Moráň.
S ohledem na neustálé změny v pražské dopravě si spojení raději aktuálně ověřte.
Další informace získáte na stránkách www.skalnickari.cz


PRAHA
2.9. - 13.9.2024

Tradiční podzimní výstava skalniček spojená s prodejem rostlin, ve výstavním areálu vedle Faustova domu u kostela sv.Jana Nepomuckého na Karlově náměstí - Moráni v Praze.
Spojení: metro B - stanice Karlovo náměstí, nebo tramvaje č.:2, 3, 7, 10, 16, 18, 24 - stanice Karlovo náměstí - Moráň.
S ohledem na neustálé změny v pražské dopravě si spojení raději aktuálně ověřte.
Otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Výstavu pořádá Klub skalničkářů Praha, který Vám zároveň nabízí možnost členství v největším českém skalničkářském klubu.
Informace získáte na stránkách www.skalnickari.czO DALŠÍCH AKCÍCH BUDETE PRŮBĚŽNĚ INFORMOVÁNI, JAKMILE BUDOU DOCHÁZET ÚDAJE OD POŘADATELŮ.
Redakce těchto www stránek nebere odpovědnost za údaje zde uvedené, neboť vychází jen z informací dodaných pořadateli. Ti by pak měli redakci informovat o případných změnách.

Pokud sami chcete o některé akci napsat, využijte e-mail adresu: skalnicky@centrum.cz
případně telefonní číslo 603 314 292.
Děkujeme.
Obsah a design: © Martin Pilný
203144